NA KOHO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Dovolte nám představit účastníky našeho festivalu, výrobce kvalitních potravin, které budete moci potkat na našem trhu a ochutnat či zakoupit jejich skvělé výrobky. Všichni naši výrobci budou mít prostor pro prezentaci svých výrobků na pódiu.RESTAURACE S PEKÁRNOU ESKA KARLÍN - AMBIENTE

Kulinářská show šéfkuchaře Martina Štangla a jeho týmu z Restaurace Eska v Praze. Eska je restaurace s pekárnou, která spojuje tradiční a moderní - na talíři i v interiéru. Přináší jídla z českých surovin v odvážném pojetí, které budeme moci na našem festivalu ochutnat i Vy.

Zájmový spolek ČESKÝ KMÍN

Spolek Český kmín vznikl na podporu pěstování, distribuce a šíření povědomí o tomto nenahraditelném českém koření. Na stánku Českého kmínu si budete moci zakoupit pravý Český dvouletý kmín v látkovém balení.

OLEJOVÝ MLÝN PETRÁVEČ

Malá rodinná firma, která lisuje olejniny výlučně do 40 oC, jasný původ semen, vyrábíme olej řepkový, slunečnicový, ze světlice barvířské, lničkový olej, olej z bílého máku, bazalkový, pleťový olej a samozřejmě nesmí chybět ani olej kmínový.

FAJNA PASTA 

Malý výrobce prémiových těstovin, které jsou vyráběny z kvalitních českých a italských surovin bez jakýchkoliv přídavných barviv či konzervantů. Sušené těstoviny si zachovávají veškeré živiny, protože jsou sušeny při maximální teplotě 40°C. Můžete vybírat z mnoha příchutí např. bazalkové, s medvědím česnekem, špenátové s červenou řepou, kakaové, skořicové aj.  

FARMA AMÁLKA

Malá rodinná kozí farma se nachází v obci Karolín na samém okraji Moravského Krasu. Farma Amálka je zaměřena na chov ovcí a koz. V jejich sortimentu naleznete kozí mléko, kozí sýr pařený, čerstvý kozí sýr včetně mnoha příchutí, dále kozí a ovčí jogurty. 

Pekařství Krejčová Lucie

Pekařství Krejčová Lucie, ručně zhotovující zdobené medové perníky dle tradičních receptur na zakázku k životním příležitostem. Dále vyrábí různé perníky (plněné, slepované, sypané třtinovým cukrem).

AUTEX CZ s.r.o.  

V čistém prostředí Vysočiny, v kraji bramborových polí, pro Vás s láskou a úctou k přírodě pěstují plodinu tomuto prostředí nejbližší. BRAMBORY z Vysočiny proto tak dobře chutnají. 

PIVOVAR BIZON

Vaří nefiltrovaná a nepasterovaná piva. Ctí tradice pivovarnictví, používají prvotřídní suroviny a vlastní receptury.

Řeznictví a uzenářství U Stloukalů 

Malá rodinná firma s dlouholetou tradicí. Zabývají se maloobchodním prodejem masa a vlastních uzenářských výrobků. Veškerá produkce masa je z vlastní porážky a jateční kusy pochází od malochovatelů z okolí Náměště nad Oslavou. Masné výrobky obsahují minimálně 90 % masa a připravují je podle vlastních receptury.

Včelařství Sláma

Včelařství Sláma a její tradiční domácí výroba medoviny s příchutí ořechů, skořice, mandlí a řada dalších variací.

Kavárna a Bistro Termoska

Můžete se těšit na veganské a vegetariánské dezerty či koláčky, slané občerstvení, bezlepkové pokrmy a samozřejmě na výbornou kávu, čaj nebo domácí limonády. Termoska byla zařazena do gastromapy Lukáše Hejlíka.

Krajči - tradiční výroba brambůrků

Firma se zabývá výrobou tradičních smažených bramborových lupínků více než 20 let. Za tuto dobu došlo k řadě inovací, stěžejní pro nás ovšem je, aby i přes modernizaci výroby zůstal výsledný produkt stejný a udržel si svou vysokou a stálou kvalitu. Vyrábíme tradiční brambůrky, pekařské tyčinky a další výrobky.

Damodara

Damodara je rodinný projekt, který vznikl v roce 2006 a zabývá se výrobou a distribucí veganských bezlepkových potravin. Vyrábíme ovocné tyčinky, chipsy, instantní kaše, luštěninové pochoutky, polévky, zeleninové koření, bezlepkové mouky.

Prosetínské trubičky

Prosetínské trubičky jsou vyrobeny podle tradiční receptury z poctivého máslového listového těsta. Speciální překládání, válení a chlazení těsta zaručuje jeho vysokou "listovost". Křehkost a vláčnost korpusů doplňuje lehký šlehaný bílkový sníh s přídavkem citronové šťávy. 

Víno BLATEL

Blatnické vinařství má skvělou tradici, jíž se může chlubit nemnoho vinařských obcí na Moravě. První písemná zmínka o zdejším vinařství uvádí, že již ve 14. a 15. století se vozilo víno z Blatnice do Prahy a těšilo se zde velké oblibě. A i Vy můžete ochutnat a zakoupit tyto vína na našem farmářském trhu. 

Iva Navrkalová

V naší medovo-ovocné manufaktuře vyrábíme ty nejlepší medy v úžasně neobvyklých kombinacích. Zdravé mlsání už není utopií a můžete je použít i na vaření (žádný cukr, barvivo nebo stabilizátor) a navíc, med nám nosí naše včelky, které s láskou a péčí chováme.

EAT FIT

EAT FIT je mladá rodinná BEZLEPKOVÁ firma z Beskyd - EAT-fit bezlepkové pečení. Jejich výrobky jsou 100 % přírodní, bez alergenů, deproteinované pšeničné mouky, přidaných škrobů a aditiv. Baví je vytvářet nové produkty, které i Vám usnadní bezpečné experimenty při Vašem bezlepkovém pečení i vaření. Jejich produkty jsou vyráběny především z lokálních surovin a balení je minimalistické.

Sýrárna Danka

Malá rodinná firma nabízející sýry a mléčné výrobky z kravského mléka.Tradiční ruční výroba bez použití barviv a konzervantů nabízí nevšední chuťové zážitky.